Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Курилівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21318255) був реорганізований і увійшов до складу Волочиської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Курилівка
Волочиський район, Хмельницька область

Історія села

У мальовничому куточку Подільської землі, за 16 кілометрів від райцентру м. Волочиськ розташоване село Курилівка, яке займає площу 184, 30 кв.км. за 500 метрів від села протікає річка Грабарка (ліва притока Збруча).

        Протягом  9- 10 ст. ця місцевість входила до складу Київської Русі, а пізніше - до Галицько – Волинського князівства.  Недалеко від села пролягав торговельний шлях  від Львова до Києва.

         У 16 ст. про село Курилівку вперше згадується в історичних документах.

        Назва села походить від імені першого пана – Курилова.

        У другій половині 17 століття  с. Курилівка не раз була об’єктом нападів турків і татар, які дощенту руйнували село. Та село знову відроджувалось.

      На початку 19 століття у селі існувала школа писемності та церковно приходська школа. Вчив дітей грамоти  піп Огурєвич, який похоронений на сільському кладовищі з дружиною. І досі жителі села упорядковують їх могили.

         Після Громадянської війни село входило до Маначинської волості  Кам’янецького повіту. На території села Курилівка діяв сільський комітет незалежних селян. Комітет розм. Віщувався в центрі села, в панському маєтку, який зберігся до нині.

      На початку 1941 року у селі налічувалось 380 дворів. Число жителів становило близько 1800 чоловік. Невеликий, але все ж достаток панував у хатах селян. Багато селян побудували нові хати, стали краще  вдягатися, прикрашали господарства декоративними деревами і господарствами.

          Старожителі села пам’ятають голод 32-33 років. Люди помирали з голоду. Активісти вимітали все з комор, приходили навіть в ночі. Для тих, хто працював в артілі двічі на день варили страву, давали хліб. А більшість жителів села виживали, як могли. Сусіди допомагали один одному. В важкий голодний 1947 рік жінки села ходили за Збруч у село Токи (Тернопільської області) міняти  одяг на харчі. А свої ж  односельці - лінюхи перестрівали їх і грабували . Проте пізніше з ними ставалось, щось лихе.

            На території села в 19 столітті було збудовано Покровську церкву. Будована церква була з дерева, яку прикрашали майстерно оздоблені купола, їх було видно за десятки кілометрів . Зруйновано церкву в роки колективізації і перетворено в колгоспний склад.

      В 30-х роках , утворювалися сільські ради, Курилівська сільська рада розміщалася в панському маєтку. Першим головою Курилівської сільської ради був - Покотило  Кирило Іванович, після цього в 46-50 роках він працював головою сільських рад в селах  Писарівка, Купіль, Гонорівка.

       В 1933 році було побудовано житловий будинок в якому розмістилася і сільська рада, яка діяла до 1959 року.

        Головами сільських рад в минулі роки були:

Білик Василь, Макаров Лука, Пептюк Мифодій

          Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна, сільська рада мобілізувала жителів села на боротьбу з ворогом.

       В 1959 році об’єднали  в одну сільську раду три села: Курилівка, Яхнівці, Лонки, діяла Яхновецька сільська рада на чолі з головою сільської ради Сердечним І.Я. Пізніше, в наступному скликання було обрано головою сільської ради жителя села Курилівка  - Батліцького Олександра.

        21 серпня 1991 року було утворено Курилівську сільську раду яка розмістилася в знову ж таки житловому будинку, де також розміщувалася контора колгоспу «Росія». Головою сільської ради, був обраний Ревуцький Василь.

      Діє фельдшерсько акушерський пункт.

      Два продовольчих магазини.

      В 1990 році побудовано двохповерховий сільський клуб на 200 місць. Село обслуговує сільська бібліотека з фондом 8000 примірників книг.

      В селі працює школа яка відкрилася в 1921 році в даний час навчається 60 учнів. Є поштове відділення зв’язку. Село повністю газифіковане.

     Село Курилівка багате на видатних людей:             

     Ільченко Василь  Ілліч - який довгий час працював директором Львівського житлово–комунального технікуму. Допоміг багатьом випускникам Курилівської школи в обранні професії будівельника і газовика.

       31 березня 2002 року відбулися вибори сільського голови. Головою  села  обрана Черній  Галина Миколаївна  1969 р.н., жителька села, яка отримала 347 (69%) голосів виборців.

        Станом на перше січня 2002 року в селі Курилівка проживає 680 чоловік. В тому числі дітей дошкільного віку - 49, громадяни пенсійного віку - 350 чоловік.  В Курилівській неповній середній школі навчалось 74 учні. На території села знаходиться 273 двори.

       26 березня 2006 року в селі відбулися вибори до Верховної Ради України, Автономної республіки Крим, місцевих рад та міських селищних сільських голів. Курилівським сільським головою обрано Черній Галину  Миколаївну, яка до обрання працювала на посаді сільського голови. Депутатами сільської ради обрані: Кришталь Петро Володимирович, Бойко Руслана Анатоліївна, Любевич Валентина Василівна, Нечкалюк Неоніла Макарівна, Куркудим Тетяна Ігорівна, Марущак Юрій Володимирович, Землюк Олександр Михайлович, Котвіцький Станіслав Іванович, Задворна Світлана Миколаївна, Хрущ Світлана Іванівна, Белак Майя Іванівна, Черній Василь Васильович, Ковальчук Галина  Анатоліївна, Землюк Наталія Михайлівна, Бондар Надія Михайлівна.

       В червні 2006 року проходила обласна естафета «Єднаймося родин », в якій взяли участь працівники Курилівської сільської ради, клубу, бібліотеки, учасники художньої самодіяльності. З концертом і короваєм вони їздили в гості до своїх сусідів – жителів села Користова.

         Населення села Курилівка на 01.01. 2006 року становило 630 чоловік у тому числі дітей до 14 років 101 чол.

         1 вересня 2006 року відкрито дитячий дошкільний заклад «Малятко», який розмістився  в пристосованому приміщенні.

         Станом на 01.12. 2006 року сільське населення по Курилівській сільській раді становить – 614 чоловік, в тому числі дітей шкільного віку – 61, дітей дошкільного віку - 30, громадян пенсійного віку 249. Кількість дворів по Курилівській сільській раді - 273.

  Населення станом на 01. 01.2008 року - 636 чоловік, дітей до шкільного віку- 31, дітей шкільного віку - 63, громадяни пенсійного віку 263.

      30 жовтня 2010 року пройшли вибори депутатів  Верховної Ради Автономної Республіки Крим. місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Головою Курилівської сільської обрана Черній Галина Миколаївна.

      До складу Курилівської сільської ради обрано 12 депутатів:

Землюк Олександр Михайлович –пенсіонер

Марущак Юрій Володимирович –агроном ПП «Аграрна компанія 2004»

Зінькова Наталія Михайлівна –продавець магазину

Бойко Руслана Анатоліївна – секретар сільської ради

Черній Василь Васильович – комірник  ПП «Аграрна компанія 2004»

Устіян Анатолій Якович - гол.бухгалтер сільської ради

Попович Алла Миколаївна - бухгалтер ПП «Аграрна компанія 2004»

Попович Зоя Миколаївна – кухар Курилівська ЗОШ І-ІІ ст.

Рочняк Юрій Миколайович –тим не працюючий

Любевич Анатолій Андрійович –електрик ПП «Аграрна компанія 2004»

Пазюк Ольга Василівна –зав. ЦРД м.Волочиськ

Семко Зоя Іванівна - кухар ПП «Аграрна компанія 2004»

В 2012 році сільська рада приймала участь в проекті ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Назва мікропроекту «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Малятко»

Загальна вартість  - 160 тис грн

Населення села станом на 01.01.2014 року становить 586 жителів.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua